DOVOLENÁ PRO SENIORY 55+ | Delfín Travel (2023)

Pár vět úvodem

Vzápadních zemích má cestování vnejlepším věku hlubokou tradici. Ne snad, že by vČesku starší a moudřejší necestovali, to ne. Jisté rozdíly či návyky tady však jsou a byly. Možná jste i vy někdy slyšeli povzdech, jo ty „západní“ důchodci, ti se mají, ti si cestují a létají po celém světě… Tak to je již naštěstí minulost – cestovatelské síly se vyrovnaly.

(Video) Polsko opravdově │ Delfín travel │ Dovolená pro seniory 55+

Cestování je zpohledu našeho bytí bezesporu zbytné, avšak velmi nás láká a naplňuje nás. Ostatně od určitého věku, kdy nám vyletí děti zrodného hnízda a máme-li zajištěny základní potřeby, jde o oblast do které investujeme nejvíce a navíc rádi. A proč by také ne – máme nejvíce času a mnohdy i peněz.

Říkáte si cože? Ano, mnoho lidí vdobě důchodového věku pobírá nejvíce peněz za celý svůj život – mají důchod a velmi často k tomu ještě pracují, zatímco životní nároky klesají. Jedná se o trend západní civilizace, který Česko kopíruje.

Naše zkušenost: vysoké procento klientů snámi cestuje i několikrát do roka! Takže cestování zdar!

DOVOLENÁ PRO SENIORY 55+ | Delfín Travel (1)

Kdy a jak

Nejdůležitějším momentem v historii Programu 55+ byl rok 2010, kdy Španělé spustili pro střední a východní Evropu vládní projekt Europe Senior Tourism (dále jen EST).

EST vychází ze španělského národního projektu, podporujícího cestování španělských seniorů vrámci Španělska a jeho hlavním cílem je podpořit Evropskou sounáležitost a prodloužit turistickou sezonu co nejvíce do jarních a podzimních termínů = udržitelnost pracovních příležitostí vcestovním ruchu.

Vprvních třech letech, Španělská vláda poskytovala přes svou národní agenturu Seggitur přímé dotace na každého cestovatele staršího 55 let, který cestoval vrámci EST. Vprvních letech se tedy realizovaly skutečně dotované zájezdy pro seniory 55+. Rádi bychom však vtéto souvislosti uvedli, že se nikdy nejednalo o dotace zEU, ale pouze o dotace ze strany Španělska.

(Video) Dovolená pro seniory od Delfín travel - destinace 2016

Vnásledné době, která byla poznamenána ekonomickou krizí, byly přímé dotace transformovány na podporu marketingu jednotlivých španělských regionů a měst. Do projektu výrazně aktivněji a i finančně vstoupily autonomní oblasti, kterým na rozvoji turistického ruchu enormně záleží.

Změna zpřímých dotací na klienty na podporu propagace jednotlivých španělských regionů byl přirozený vývoj a cíl. Dotace na počátku měly za cíl projekt nastartovat a následně transformovat na udržitelný projekt bez masivních dotací a za nás se to povedlo. Ostatně Česká republika se může vrámci projektu prezentovat jedněmi znejlepších výsledků.

Od roku 2015 jsme jediným oficiálním partnerem Europ Senior Tourism pro Českou republiku.

Podobné iniciativy se chopily i další země jako Albánie a Itálie. Nikdy však vrozměrech, které dosáhlo Španělsko vprvních třech letech projektu EST. Podpory vtěchto a dalších zemích jsou velmi často vpodobě podpory propagace či zvýhodnění či odpuštění např. turistických tax, letištních poplatků, vstupů do národních či regionálních objektů.

Proč cestovat v rámci programu Dovolená pro seniory 55+?

 • zajišťujeme pro vás „nepřetržitou péči“ delegátů a průvodců se zaměřením na potřeby klientů 55+
 • programy jednotlivých zájezdů jsou připraveny tak, aby zohledňovaly především fyzickou a časovou náročnost
 • našich zájezdů se účastní cestovatelé podobného věku, zdatnosti a zájmů
 • spolupracujeme výhradně s kvalitními a prověřenými dodavateli cestovních služeb, ubytování a dopravy
 • u vybraných letů můžete využít svozy z Moravy na letiště Václava Havla vPraze a zpět
 • vždy jsme přítomni při odbavení na letišti
 • vpřípadě onemocnění, úrazu, při ztrátě cestovních dokladů, atp. vám pomůžeme doprovodem a tlumočením

Kdo se může zúčastnit programu Dovolená pro seniory 55+ ?

 • zvýhodněné ceny se vztahují na každou osobu, která dosáhla věku 55 let a její doprovod uvedený na stejné cestovní smlouvě (v tomto případě pak zvýhodněné ceny platí i pro osoby mladší 55 let)

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

 • ASIE
  THAJSKO

  V letošním roce v listopadu jsme se s manželem zúčastnili prvního postcovidového pobytově-poznávacího zájezdu – Velká cesta jižním Thajskem. Chtěli bychom pochválit koncepci zájezdu, v němž mají účastnící možnost během 14 dnů poznat rušný život velkoměsta (Bangkok) a známých destinací (ostrov Phuket, souostroví Phi Phi) a v poklidu relaxovat, poznávat faunu a floru v oblasti Krabi (Koh Lanta). Co však pro nás bylo mnohem důležitější a co bychom chtěli vyzdvihnout, je činnost našich průvodců Šárky Froněk Zelinkové a Petra Froňka. Jsou to příjemní, slušní, zábavní mladí lidé s lidským přístupem ke klientům. S naprostou profesionalitou kreativně organizují klientům, v případě jejich zájmu, volný čas, předávají informace, které v tištěných bedekrech nenaleznete, radí bezradným účastníkům a flexibilně řeší problémy a změny, které se v případě přesunu více jak 40 lidí občas vyskytnou. Bez jejich nadstandardního výkonu by zájezd nebyl takovým, jakým byl. Ještě jednou Šárko a Petře, děkujeme za krásně strávených 14 dní v tropické exotice a za více než dobře odvedenou práci.

 • ŠPANĚLSKO
  ANDALUSIE

  Po návratu si dovolujeme poděkovat za krásný zážitek ze zájezdu, hlavně díky naší průvodkyni Martině Kotoučové, její profesionalitě a jejímu přístupu k účastníkům zájezdu. K výběru hotelu bychom dodali, lokace výborná, hotel starší, funkční, pokoje a vybavení starší /vana/ , vše ale čisté, personál milý a vstřícný, stravování nižší průměr, hlavně v době plné obsazenosti… Celkově spokojenost a rádi s Vámi v budoucnu pojedeme po čtvrté ! Díky paní Martino, paní Pavlo a slečno Míšo!

 • AMERIKA
  PERU

  Chtěla bych poděkovat CK Delfín travel za skvělou organizaci zájezdu „Peru – po stopách dávných civilizací“.Zájezd byl fantastický!Ke krásným zážitkům a dnům v Peru velkou měrou přispěla paní prof. Farfánová, která je studnicí vědomostí a znalostí. Paní Šárka je stejně tak skvělá, ochotná, milá, empatická,… prostě obě byly výborné!DĚKUJI za krásnou dovolenou!!

 • EVROPA
  TURECKO

  Ráda bych poděkovala za krásnou dovolenou v Turecku, v hotelu Nova Park. Krásný hotel, všude čisto, blízko moře, skvělý hotelový servis, počasí vyšlo, byli jsme velmi spokojeni. Delegátka Lenka se klientům pečlivě věnovala a její postřehy k Turecku byly zajímavé. Věřím, že s Vámi v budoucnu určitě zase někam pojedeme.

 • AMERIKA
  USA

  Po návratu z „Divokého západu“, musíme chválit tuto akci, organizaci jejího průběhu a především vynikající práci všech tří průvodců po celou dobu zájezdu. Není více co dodat, než velmi poděkovat.

 • ŠPANĚLSKO
  KANÁRSKÉ OSTROVY

  28.10.22 jsem se vrátila z vašeho zájezdu na La Gomeru. Chtěla bych vaší ck poděkovat za skvělý zájezd. Organizace byla perfektní a program úžasný. Největší zásluhu na úspěchu zájezdu mají vaši průvodci Jan Kubišta a Šárka Cerhová. Oba jsou zkušení cestovatelé, mají velké znalosti o dané lokalitě a především jsou velmi milí a vstřícní lidé. Díky těmto průvodcům jsem zažila nezapomenutelnou dovolenou 🙂 Děkuji a těším se na další zájezdy s vaší ck.

  (Video) Ze srdce Čech na krásnou Moravu │ Delfín travel │ Dovolená pro seniory 55+
 • ITÁLIE
  KAMPÁNIE

  Ve dnech 22. září – 1. října 2022 jsme s manželkou navštívili ostrov Ischia prostřednictvím služeb Vaší cestovní kanceláře. Oba jsme již překročili věk 55+ a pro volbu termínu a destinace jsme měli několik důvodů.

  Termín zájezdu byl námi zvolen s ohledem na předpokládané stabilní počasí s nižšími teplotami, možnou teplotu moře a hlavně proto, že jsme očekávali klidnou destinaci v období končící sezóny. Proč jsme si vybrali právě ostrov Ischia souvisí s jeho filmovou historií, krásnou přírodou čistým mořem a termálními parky.

  Všechna naše očekávání byla beze zbytku naplněna a musím říci, že naše volba s výběrem cestovní kanceláře byla správná. Uvítal nás skutečně ráj v Neapolském zálivu plný kouzelných míst skýtající neskutečné zážitky a možnosti. Ischia to není ostrov, to je emoce. Naše zážitky nezkazilo ani počasí, které nám v tomto období moc nepřálo. Nižší teploty vyvážily termální parky, když jsme se nemohli koupat v rozbouřeném moři, tak jsme si našli čas na výlety a poznávání samotného ostrova. Asi není nejvhodnější ve slunečních paprscích za vyšších teplot navštěvovat Aragonský hrad, Pompeje, Neapol a další místa.

  Velmi rád využívám této příležitosti, abych vyjádřil hluboké a vřelé poděkování všem delegátům, kteří se o nás v průběhu pobytu na Ischii starali. Delegáti svoji práci od transferu z letiště v Neapoli, přes organizaci a zajištění fakultativních výletů, včetně informačního servisu zvládli na výtečnou. V průběhu fakultativních výletů podávali naprosto dokonalé informace o historii, které doplňovali o zajímavosti, které jistě sami nastudovali v kontextu souvislostí a historického vývoje ostrova. Vaši delegáti Nelly, Martina, Eva a Michal prokázali nejenom vysokou profesionalitu, ale i takt, empatii a trpělivost na vysoké úrovni. Není jednoduché se postarat o klienty ve vyšším věku. Obdivoval jsem jejich bezbřehou trpělivost, se kterou se znovu a znovu vraceli k vysvětlování problémů týkajících se místní dopravy, možností zařízení a jejich využití na ostrově, včetně obsahu a organizace fakultativních výletů.

  S potěšením konstatuji, že Vaši delegáti jsou profesionálové, kteří jsou schopni zabezpečit pobyt klientů na ostrově ve všech oblastech a k naprosté spokojenosti všech.Věřím, že najdete vhodný způsob jak jim vyjádřit poděkování za péči a pozornost, kterou nám v průběhu pobytu, fakultativních výletů a transferů v nadstandardní míře věnovali.

 • ŠPANĚLSKO
  MENORCA

  Zdravím Vás v cestovní kanceláři Delfín Travel a chci poděkovat za krásný zájezd „Toulky Menorcou“. Procházky po pobřeží byly nádherné, ubytování a jídlo super, vše bylo perfektně zorganizované, delegátka Šárka Koliášová je báječná, opravdu to nemělo jedinou chybičku a moc jsme si to s manželem užili !! Příští rok s Vaší CK zase určitě někam vyrazíme. Ať se Vám daří !!

 • PORTUGALSKO
  KONTINENTÁLNÍ PORTUGALSKO

  Pred dvoma rokmi sme s Vašou CA absolvovali zájazd do Španielska, boli sme velmi spokojní. Preto sme si Vas znovu vybrali a 26.9.2022 odcestovali do Portugálska – za historií země moařeplavců. Ďakujeme za perfektné zorganizovanie cesty, zvlášt ďakujeme milej Miše Černej, sprievodkyne, ktorá nas sprevádzala po ceste. Bola velmi milá a ochotná. Dúfam, že aj na budúci rok sa podarí s Vami niekam vycestovat. Prajeme celej Delfin travel vela pracovných a osobných úspechov.

  (Video) Delfín travel ⃒ Letos doma nebudem! My jedem! ⃒ Dovolená pro cestovatele v nejlepších letech 55+
(Video) Největší skvosty jižních a západních Čech │ Delfín travel │ Dovolená pro seniory 55+

Videos

1. Vysoké Tatry │ Delfín travel │ Dovolená pro seniory
(Delfín travel)
2. Pěšky mezi moravskými vinicemi │Delfín travel │Dovolená pro seniory 55+
(Delfín travel)
3. Jóga v lázních │ Delfín travel │ Dovolená pro seniory
(Delfín travel)
4. Delfín travel | Exotika 55+ | Povídání o Ománu
(Delfín travel)
5. Mallorca křížem krážem │ Delfín travel │ Dovolená 55+
(Delfín travel)
6. Delfín travel | Dovolená 55+ | Byli jsme v Událostech České televize
(Delfín travel)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Otha Schamberger

Last Updated: 03/06/2023

Views: 5992

Rating: 4.4 / 5 (75 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Otha Schamberger

Birthday: 1999-08-15

Address: Suite 490 606 Hammes Ferry, Carterhaven, IL 62290

Phone: +8557035444877

Job: Forward IT Agent

Hobby: Fishing, Flying, Jewelry making, Digital arts, Sand art, Parkour, tabletop games

Introduction: My name is Otha Schamberger, I am a vast, good, healthy, cheerful, energetic, gorgeous, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.